Gençlik Kampları Faaliyetleri

Gençlik Kampları Faaliyetleri

Gençlik Kamplarında at biniciliği, paintball, dağ bisikleti, halk oyunları, kano, mandala, matrak, mini golf, okçuluk, rafting, tırmanma duvarı, trekking,  ip parkuru, çevre gezileri, sokak oyunları gibi çeşitli sportif ve kültürel aktivitelerin yanı sıra gençlere;

Değerler Eğitimi,
Adab-ı Muaşeret,
Tarih ve Medeniyet,
Etik ve İnsani Değerler,
Kur’an-ı Kerim Eğitimi,
Kişisel Gelişim, Önemli Şahsiyetlerin Hayatı ve Bağımlılıkla Mücadele konularında eğitim ve seminerler verilmektedir.

2017 yılında gençlerden gelen talepler dikkate alınarak gerçekleştirilen Maneviyat İstasyonlarında gençlere; Her şey O’nu anlatıyor, Peygamber Efendimizin Hayatı, Hz. Yusuf’un Rüyası, Unutulmayan Zafer “Kut’ül Amare”, İman Hakikatleri, Temel Dini Değerler ve Dinimi Öğreniyorum: 32 Farz, Senin Yıldızın Kim? ve Su Gibi Aziz Değerlerim başlıklarında yaygın eğitim metotlarının kullanıldığı eğitimlerin verilmesi hedeflenmektedir.

Gençlik Kamplarının ısıtma ve soğutma sistemlerinde yapılan yatırım ve iyileştirmeler sonucunda 2017 yılında gençlik kamplarının 12 ay boyunca kullanılması hedeflenmiştir. Bu hedef doğrultusunda 10 kamp yerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde kış ve bahar dönemlerinde Eğitim-Öğretim Dönemi Gençlik Kampları düzenlenmiştir.