Dünya, Türkiye’nin tecrübesini ibretle izlemektedir

Dünya, Türkiye’nin tecrübesini ibretle izlemektedir

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, FETÖ'ye de değinerek, şunları söyledi: "FETÖ maalesef dünyanın 170 ülkesinde örgütlenmiştir. Okulları vasıtasıyla, ekonomik kaynaklarıyla. Dünya Türkiye'nin tecrübesini ibretle izlemektedir. Anne babaların en değerli varlığı çocuklarıdır. Çocuklarımıza iyi eğitim verileceği hissini bize vererek, o ülkenin yönetimini ele geçirip, o ülkenin cumhurbaşkanına, başbakanına suikast düzenleyen vahşi bir örgüttür, FETÖ hareketi. Okullarındaki eğitim kalitesine güvenip, Afrika'daki kardeşimiz, yarın bu örgütün kendileri için de tehdit oluşturacağını asla unutmamalıdır. O sebeple, bunların eğitim alanında boşalttıkları sahaya, biz de eğer kabul ederlerse Türkiye'nin resmi Maarif Vakfıyla daha kaliteli eğitim sunmak için varız." Mali'nin flamasında "Tek millet, tek hedef, tek inanç" yazısını gördüğünü dile getiren Kaynak, insanlığın barış ve huzurunun çaresinin bu olduğunu kaydetti.

Mali Ulusal Meclis Başkanı İssaka Sidibe de Türk delegasyonunu, bugünkü genel kurulun "mücevherleri" olarak niteledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a meclis genel kurul salonu ve fuayesinin yenilenmesi projesine verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti. Sidibe, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla Türk halkının darbecilere karşı anında duruş sergilediğini hatırlatarak, bunu vatandaşların Cumhurbaşkanı'nın iradesinin yanında olduğunun göstergesi olarak nitelendirdi.

Türk halkının her zaman yanında olacaklarını belirten Sidibe, "Bu şekilde terörist örgütlere ve demokrasinin düşmanlarına karşı mücadele edeceğiz." diye konuştu.