Yurtlarımız öğrenmenin en güzel mekanları

Yurtlarımız öğrenmenin en güzel mekanları

Yurtlarımızda gençlerimizin akademik, sosyal-kültürel, sportif ve manevi gelişimleri için her türlü imkan ve fırsatları seferber ediyoruz. Bu çerçevede; Geleceği inşa edecek gençlerimiz için Liderlik ve Kişisel Gelişim Seminerleri, Manevi değerlerimizden ilham alarak iç huzuru yakalamaları için isteğe bağlı Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Peygamberin Hayatı kursları, Akademik ve entelektüel gelişimleri için Edebiyat, Tarih, İlahiyat, Sinema, Mesnevi ve Safahat Okumaları Atölyeleri ile dil kursları, Milli ve manevi değerlerimizi anlamak ve yaşatmak için Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma, Kutlu Doğum Haftası, Mehmet Akif ve İstiklal Marşı gibi kutlama programları düzenliyoruz.

2002 yılında eğitsel, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlere katılan öğrencilerimiz tüm Türkiye genelinde 158.655 iken bu sayı 2014 yılı sonu itibarıyla yaklaşık % 268 artış göstererek 583.990’a ulaşmıştır. Gençlerimize verdiğimiz değer doğrultusunda onlar için her türlü fırsatları oluşturmaya devam edeceğiz.

Gençlerimiz için düzenlediğimiz;
• Dil kursları,
• Müzik ve görsel sanatlar,
• Tasarım kurslarına yurtlarda barınan 44 bin 70 gencimiz katıldı.

Milli ve manevi değerlerimizi anlamak ve yaşatmak için;
• Mevlana Haftası,
• Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma,
• Kutlu Doğum Haftası gibi anlamlı etkinliklere yurtlarda barınan 206 bin 71 gencimiz katıldı.

Tarihimizi, kültür ve medeniyetimizi daha yakından tanımak ve anlamak için;

• “Yurdum Mevlana’sına Yürüyor” programı ile Konya’da,
• “Kuruluştan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet” gezi programı ile Çanakkale’de,
• “Ankara Tarih ve Kültür Gezisi” programı ile de Ankara’da binlerce gencimizi buluşturduk. Gençlerimizin dinamizmini sporla değerlendirmek üzere iller arasında; Futbol, Voleybol, Basketbol, Satranç, Atletizm vb. alanlarda yapılan turnuvalara yurtlarda barınan 78 bin 200 gencimiz katıldı.

Tarihimizi ve kültürel değerlerimizi eserleriyle yaşatan günümüz yazarları ile gençlerimizi bir araya getirmek için “Medeniyet Söyleşileri” yapılarak binlerce gencimize daha ulaşmayı hedefliyoruz.

GENÇLERİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞER DOĞRULTUSUNDA ONLAR İÇİN HER TÜRLÜ FIRSATLARI OLUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ