Devam eden projeler

Devam eden projeler

GEBZE-HALKALI BANLİYÖ HATLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ
Toplam Hat Boyu: 76 km olan proje kapsamında; mevcudu 2 olan demiryolu hat sayısının 3’e çıkarılması ile 3 hattan oluşacak altyapının tamamının yenilenmesi, Boğaz geçiş kesimi dâhil tüm hattın elektrifikasyon ve sinyalizasyonu ile hatların işletmeye alınması yer almaktadır.
Proje tamamlandığında;Bakırköy-Bostancı arası 37 dakika,Söğütlüçeşme-Yenikapı arası 12 dakika,Gebze- Halkalı arası yaklaşık 105 dakika sürecektir.

İSTANBUL BAKIRKÖY(İDO)-BAHÇELİEVLER- KİRAZLI METRO HATTI
Proje Bedeli: 1.1 Milyar TL Hat uzunluğu: 9 km İstasyon Sayısı : 8 adet Ağır metro sınıfında yüksek taşıma kapasiteli (günde 1 Milyon yolcu) metro hattı projesidir. Projenin inşaat ve elektromekanik sistemlerinin ihalesi yapılmıştır.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI DEMİRYOLU BAĞLANTISI
Proje Bedeli: 808 Milyon TL Hat Boyu: 7400 m Hat Sayısı: Çift Hat-Elektrikli-Sinyalizasyonlu Proje Hızı: 80 km/saat İstasyon Sayısı : 5 adet İstanbul’un Anadolu yakası, güvenli, dakik ve ucuz toplu ulaşımla Havalimanına ulaşacaktır.
Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantısını içeren projenin yapım ihalesi sonuçlanmıştır.

3. HAVALİMANI RAYLI SİSTEM BAĞLANTISI (ETÜT)
İstanbul’da yapılmakta olan Yeni Havalimanı raylı sistem ağına bağlanacaktır. Hattın Etüt Proje ihalesi ile ilgili süreç devam etmektedir.

YEŞİLBAYIR LOJİSTİK MERKEZ PROJESİ
Proje Bedeli: 74 Milyon TL
İstanbul ve çevresinde, fabrika ve tesislere etkin bir şekilde lojistik hizmet sağlanmasına yönelik olarak İstanbul`un Avrupa Yakası’nda Arnavutköy İlçesi Hadımköy Yeşilbayır Mevki’nde 6 Milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacak 1.000.000 m2’lik alanda demiryolu odaklı lojistik merkez kurulması planlanmıştır.

HALKALI-KAPIKULE HIZLI DEMİRYOLU PROJESİ
Proje Bedeli: 2,1 Milyar TL
Bu projenin yapılması ile batıda Kapıkule’den başlayan güzergâh, doğu yönüne doğru İstanbul-Ankara-Sivas- Erzincan-Erzurum-Kars mevcut demiryolu üzerinden Kars-Tiflis hattının yapılması ile Tiflis’e ve oradan da yine mevcut demiryolu ile Bakü’ye ulaşacaktır.
Etüt Proje çalışmalarının bitirilmesinin ardından 2015 yılı sonunda yapım ihalesine çıkılması planlanmaktadır.

ADAPAZARI KUZEY GEÇİŞ PROJESİ VE 3. KÖPRÜ BAĞLANTISI
Mevcut Demiryolu hattından Köseköy İstasyonu öncesi ayrılarak ve İzmit’in kuzeyinden geçerek Beykoz’da 3. Köprüye demiryolu bağlantısı projelendirilmektedir.
Toplam Proje Uzunluğu: 110 km olan hattın projelendirme çalışmalarının 2015 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.