Erzincan üniversiteye kavuştu

Erzincan üniversiteye kavuştu

2006 yılında kurulan Erzincan Üniversitesi bünyesinde;

3 Enstitü
Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü.

8 Fakülte
Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Eczacılık Fakültesi.

12 Meslek Yüksekokulu,
Erzincan MYO, Kemaliye Hacı Ali Akın MYO, Refahiye MYO, Tercan MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Üzümlü MYO, Kemah MYO, Turizm ve Otelcilik MYO, Çayırlı MYO, İliç Dursun Yıldırım MYO, Adalet MYO, Kemaliye Hacı Ali Akın Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu.

4 Yüksekokul
Sivil Havacılık Yüksekokulu, Kemaliye Hacı Ali Akın Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu.

18 Araştırma ve Uygulama Merkezi
Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilişim Teknolojileri ve Bilişim Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi, Doğu Anadolu Deprem Araştırma ve Eğitim Koordinatörlük Merkezi, Türk Halk Eğitim Araş. ve Uygulama Merkezi, Stratejik Araştırma Koordinatörlük Merkezi, Biyolojik Çeşitlilik Araş. Koordinatörlük Merkezi, Yukarı Fırat Havzası Araştırma Uygulama Merkezi, Erzincan Teknokent Koordinatörlüğü, MEYOK Koordinatörlüğü, Proje Koordinatörlük ve EKM, Eğitim Strateji Geliştirme KM, Uluslararası İlişkiler KM, Geleceğin Mesleklerini Araştırma Birimi, Bilimsel Araştırmalar Projeler Koordinasyon Merkezi, Temel Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi.

Erzincan Üniversitesi’nde 700 Akademik, 510 idari personel görev yapıyor.

Erzincan Üniversitesi’nde 2007 yılında 6.226 olan öğrenci sayısı 2014 yılında 15.695’e ulaştı.

Erzincan Üniversitesi’ne kurulduğu 2007 yılından 2015 yılına kadar toplam 183,3 Milyon TL ödenek gönderilmiştir.